Mercedes Benz araçlarını geri çağırdı

Mercedes-Benz, ABD'de bir defada 4 farklı geri çağırma yayınladı. Problemler kapı kilitlerinden farlara kadar geniş bir alanı kapsıyor. Mercedes Benz araçlarını geri çağırdı 2017-2018 modellerini kapsayan yaklaşık 8,700 araç listesinde GLE, GLS, S-Class ve Maybach S600 yer alıyor. Sorunun ise yolcu tarafındaki kapı mandalının düzgün bir şekilde çalışmamasından kaynaklı olduğu biliniyor. Yetkililerin incelemelerine göre sorunun ...

2018 M01 11

Mercedes-Benz, ABD’de bir defada 4 farklı geri çağırma yayınladı. Problemler kapı kilitlerinden farlara kadar geniş bir alanı kapsıyor.

Mercedes Benz araçlarını geri çağırdı

2017-2018 modellerini kapsayan yaklaşık 8,700 araç listesinde GLE, GLS, S-Class ve Maybach S600 yer alıyor. Sorunun ise yolcu tarafındaki kapı mandalının düzgün bir şekilde çalışmamasından kaynaklı olduğu biliniyor. Yetkililerin incelemelerine göre sorunun kiltleri değiştirerek ortadan kaldırılacağı biliniyor.

Far probleminden kaynaklı olarak ise Mercedes-Benz GLC modelleri geri çağırdı. Bu sorunun ise küçük bir far ayarı sonucunda düzeltilebileceği düşünülüyor. Bir diğer sorun ise G550 modellerinin fren sisteminde. Son olarak ise AMG GT modelinde yer alan yolcu koltuğu hava yastığının görevini yerine getirememesinden kaynaklı olduğu biliniyor. Çözüm olarak ise yetkililerin ya güncelleme ya da değiştirme yöntemine gideceği biliniyor.

Uluslararası Trafik Güvenlik Dairesinin açıklamasına göre 4 geri çağırma da bu ay başlayacak. G-Class ve AMG GT parçalarının tedarik süresinin ise 1 veya 2 ay sürmesi bekleniyor.

loading...