Değerli ziyaretçimiz,

Sitemizde ilan veren ve arayan kullanıcılarımız arasında iyi niyet ve güven ilişkisi esastır. Ancak olumsuz durumlarla karşılaşmamanız için hazırladığımız “araç alırken dikkat etmeniz gereken hususlar” metnini okuyarak sitemizi kullanmaya devam etmenizi tavsiye ederiz.

1-   Tanımadığınız kişilere KESİNLİKLE para göndermeyiniz.

2-   Alacağınız veya kiralayacağınız aracı görmeden, hiç bir sebeple kapora, vb. benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyiniz ve/veya aracı satın almayınız.

3-   Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.

4-   Para ödemesi ile ürün teslimini (araç devir işlemini) aynı anda yapınız.

5-   İlgilendiğiniz araçla ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Araç plaka numarası ile araç üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti (hacizli, rehinli vb.)  olup olmadığını araştırınız.

6-   Alacağınız aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz. Aracın servis kayıtlarını kontrol ediniz.

7-   Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (T.C. kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayınız.

8-   Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde, hurriyetoto.com internet sitesinin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Olumsuz bir durumla karşılaştığınızda en yakın Emniyet birimine giderek ilgili kişiler hakkında şikâyetçi olabilirsiniz.

 

“Bu uyarı mesajı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonuyla hazırlanmıştır.”