30 Ekim Pazar günü çoğumuzun Pazartesiye hazırlık için evde olduğu saat 17.20 Habertürk’de, stüdyosu otomobilin içi olan yepyeni bir televizyon programı başlıyor. Yol Boyunca isimli programın yine alışık olduğumuz formatın dışında iki sunucusu ve ünlü konukları olacak.
İki kafadar gazeteci televizyoncu Sami Altınkaya ve Tunç Altınbaş yeni programın fikir babaları. 22 yıllık tecrübeli ekonomi muhabiri ve televizyoncu Sami Altınkaya ve 20 yıldır Hürriyet Gazetesinde başladığı kariyerine otomobiller hakkında yazarlık yaparak devam eden Tunç Altınbaş ‘Yol Boyunca’ programını Jaguar’ın yeni SUV’si Jaguar F-PACE’in içinden sunacaklar. İş dünyasında başarılarıyla ön plana çıkan ünlü bir konuğu her hafta yeni Jaguar F-PACE içinde ağırlayacaklar. 

Stüdyo programları spot ışıklarının altında konukların pek de rahat edemedikleri, kendileri olmakta zorlandıkları ortamlarda gerçekleşir. Çoğu potansiyel konuk normal hayatta harika konuşup sorulan sorulara seri cevaplar verirken, ışıklar altında yüzüne kameralar döndüğünde şaşırabilir, çoğu zamanda gerçekten söylemek istediklerini söyleyemeden programdan ayrılır.

Yol Boyunca: Normal Hayatlarından Bir Alıntı
Yol Boyunca programının ise, her gün hepimizin zaten evden işe, işten eve seyahat ettiği, trafik yoksa hepimizin rahat ettiği, yol boyunca müzik açıp yeri gelirse şarkı söylediği ‘otomobilde’ gerçekleşeceğinden, ünlü konukların hayatlarının bu her günkü küçük bir kesitini ekranlara yansıtmayı hedefliyor. Formatın fikir babalarından Tunç Altınbaş şöyle söylüyor: ‘‘İnsanların hayatta gerçekten kendileri oldukları birkaç yer var, bunlardan ilki kullandıkları otomobillerinin içi, otomobilde onları yargılayan, izleyen veya ne yapıp yapmamaları gerektiğini söyleyecek kimse yok. İşte biz de bu yüzden hepimizin hayatının vazgeçilmez unsuru olan otomobilin içini bir TV stüdyosu haline getirip, içerisine başarılarıyla ve tecrübeleriyle ön plana çıkan ünlü iş insanlarını ağırlayalım istedik. 

Amacımız otomobili kullanarak çoğu zaman başarılı insanlarda saklı kalan, o ana kadar toplumla paylaşılmamış hayat tecrübelerini gençlere aktarmak. İşte tam bu noktada otomobil bizim için bir ‘fikir transfer aracı’ olmuş oluyor’.

Otomobil: Fikir Transfer Aracı!
İyi otomobillerin hepsi iyi bir fikirle başlar. Hayatta her iyinin temelinde iyi düşünülmüş bir fikir, tasarım vardır. Yol Boyunca programını hazırlarken yapımcılar Clint Eastwood’un yönettiği Kevin Costner’in oynadığı ‘A Perfect World’ (Mükemmel Bir Dünya) filminde; kötü adam Kevin Costner’ın klasik bir otomobille kaçırdığı küçük çocuğa otomobili tarif etmesinden esinlendiklerini söylüyorlar. Filmde, Costner küçük çocuğa bir zaman makinasında hiç seyahat edip etmediğini sorar. Çocuk hayır cevabını verince, otomobilin aslında 20.yüzyılın zaman makinası olduğunu; ön camdan baktığımızda gittiğimiz geleceğe seyahat ettiğimizi, dikiz aynasının geçmişi gösterdiğini ve aracı durdurduğumuzda da o anda olduğumuzu söyler. Otomobili bu kadar iyi tarif eden daha iyi bir fikir olmadığını söyleyen Tunç Altınbaş, Yol Boyunca programıyla ünlü konuklarını geleceğe götüreceklerini o anın dışına çıkıp, hiç kimsenin onlara daha önce sormadıkları sorularla başarılarının arkasındaki sırları açığa çıkaracaklarını söylüyor.

Ünlü İş İnsanları JAGUAR F-PACE’de!
Peki, Jaguar Yol Boyunca programımıza sponsor olup neden yeni F-PACE’ini bize tahsis etti? diye soran Sami Altınkaya, cevabını kendi veriyor: ‘Tecrübe uzun yıllar deneye yanıla oluşan bir birikimler bütünü ve büyük çoğunlukla da hep insanlarda saklı kalıp toprağa geri dönüyor. Biz Yol Boyunca programında ülkemizin öne çıkan kanaat önderlerini, ekonomiye ve iş dünyasına yön veren, tecrübeleriyle başarıyı sürekli kılmayı kanıtlamış insanları bir sabah kendi evlerinden alıp yeni Jaguar F-PACE ile işyerlerine götüreceğiz. Onların sıradan bir günlerinin içine mercek tutarak son derece samimi ve açık bir yol sohbeti gerçekleştireceğiz. Hiç kimsenin onlara sormadığı soruları sormaya çalışacağız. Amacımız hayat tecrübelerini gelecek nesillere aktarmaları için onlara küçük bir zaman dilimi açmak. Zamanda hızlı bir yolculuk gerçekleştirmek için sıradan bir otomobil elbette olmazdı. Biz de en iyisini, en sporunu, en lüks SUV’sini bulduk: Yeni Jaguar F-PACE işte bu yüzden proje ortağımız.
Konuklar Kimler Olacak?

Örneğin; Türkiye’nin en ünlü headhunter’ı, beyin avcısı Şerif Kaynar. 
Ünlü reklamcı Serdar Erener ve eşi ünlü sanatçı Nil Karaibrahimgil. 
Ayhan Sicimoğlu, Temel Kotil, Başaran Ulusoy, Baybars Altuntaş, Leyla Alaton, Fatih Altaylı ve daha birçok önemli ‘fikir yaratıcıları’ Yol Boyunca programının konukları arasındalar.
Stüdyosu otomobil olan televizyon programının ilk bölümünü izlemek için 30 Ekim Pazar gününü iple çekiyoruz…
Tunç Altınbaş

Paylaş :
 
Kategori : Otomobil | Hafif ticari | Motosiklet | Kiralık | Mağaza | Autoshow | Sıcak haber
Diğer haberler
Porsche’nin tahtını sallamaya geldi
600 beygirlik yeni Aston Martin’i Türkiye’de ilk kez ben test ettim. Porsche 911 mi Aston Martin DB11 mi? Test tecrübesinin cevabı tek: Aston Martin!
26 Aralık 2016  |  13:54
Jaguar’ın ürettiği ilk SUV yollarda
İlhamını efsane spor Jaguar F-TYPE'tan alan yeni Jaguar F-PACE, Jaguar markasının spor otomobil genlerine sahip ilk SUV modeli. Kırmızı rengiyle teste gelen yeni F-PACE İstanbul yollarınd...
24 Ağustos 2016  |  11:24
Thor’un Çekici Yollarda
En son Volvo S90’ın bundan tam 20 yıl önce üretildiğini ve Volvo 900 Serisinin 1996 yılında isminin değişmesi sonucu S90 olarak adlandırıldığını biliyor muydunuz? 20 yıl s...
15 Ağustos 2016  |  15:18
Tüm haberler